Niezwykłe pluszowe ZOO i s-ka. Świetna zabawa i nauka!

Koszulki lotnicze, czyli jak poradzić sobie z niespełnionymi marzeniami 0
Koszulki lotnicze, czyli jak poradzić sobie z niespełnionymi marzeniami

Trzydziestka na karku, a po nocach wciąż ci się śni, że siedzisz za sterami jednego z amerykańskich myśliwców? A może twoje dziecko właśnie kończy dziesięć lat i jego upragnionym prezentem urodzinowym jest lot helikopterem? Twoja żona w nocy nie śpi, bo obserwuje przez teleskop gwiazdy, wiedząc, że w kosmos już co prawda nie poleci, ale wciąż jeszcze może odwiedzić siedzibę NASA?

Jeśli żadne z tych marzeń nie jest na chwilę obecną w zasięgu twoich możliwości, być może wystarczy ich namiastka w postaci odpowiedniej koszulki? Co prawda, dzięki T-shirtowi nie usiądziesz za sterami samolotu, jednak jego założenie to dobry sposób, by wyrazić swoje pasje i marzenia. Co więcej – to także szansa, by wizerunek ukochanej maszyny był zawsze blisko nas!

Jurij nigdy nie śpi

Kiedy 12 kwietnia 1961 roku z kosmodromu Bajkonur wystartował statek kosmiczny Wostok, nikt nie miał wątpliwości, że ten dzień przechodzi właśnie do historii. Na pamiątkę 108-minutowego lotu na orbitę okołoziemską ustanowiono w Rosji Dzień Kosmonautyki. W USA jest on bardziej znany pod nazwą Noc Jurija, a na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki.

Mimo że dopiero XX wiek stał się świadkiem lotu człowieka w kosmos, to eksperymentów, dzięki którym człowiek mógł wznieść się w powietrze, dokonywano dużo wcześniej. Za ich sprawą samoloty i helikoptery są dziś codziennością na naszym niebie.  

Nic dziwnego zatem, że koszulki lotnicze cieszą się taką popularnością! Motyw kokpitu, wizerunek śmigłowców szturmowych czy grafika z samolotem Blackbird to nadruki, które nie znudzą się żadnemu prawdziwemu miłośnikowi lotnictwa! I mimo że stylistyka tego typu koszulek jest utrzymana w ciemnych barwach, a sama tematyka kojarzy się z domeną mężczyzn, to tak naprawdę wizerunek słynnego helikoptera Huey idealnie wkomponuje się także w damskie stylizacje.

Koszulki lotnicze to także świetny prezent dla dzieci.

Rozpalają wyobraźnię, podtrzymują pasję, dodają skrzydeł.

Koszulki na miarę Instytutu Smithsonian

Koszulki z samolotami The Mountain to także ukłon w stronę Instytutu Smithsonian. Instytutu tak ważnego, że doczekał się planetoidy nazwanej swoim imieniem! Jeśli zatem istnieje gdzieś w przestrzeni kosmicznej planetoida (3773) Smithsonian, to dlaczego by nie nazwać tak kolekcji T-shirtów, których nadruki nawiązują do naukowego przesłania tej szacownej instytucji?

Ten największy na świecie kompleks muzealno-badawczy znajduje się w Waszyngtonie, a muzea przynależne do niego mieszczą w sumie aż 142 miliony eksponatów: od dzieł malarstwa amerykańskiego, przez sztukę azjatycką, zbiory związane z technologią lotnictwa, aż po takie perełki jak cylinder Abrahama Lincolna.

Koszulki lotnicze The Mountain to nie tylko kolejny element ubioru. To pokazanie innym swojej pasji. Wśród wszechobecnych T-shirtów z powtarzalnymi napisami i grafikami, koszulki z helikopterami i samolotami to ciekawa propozycja dla wszystkich ceniących naukę i nowe technologie. Być może F6F Hellcat na koszulce nie wystarczy, żeby samemu usiąść za sterami, jednak na pewno przybliży nam podniebny świat.

PS Chcesz odlecieć? To podaj dalej – podziel się artykułem z przyjaciółmi na FB :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl