Niezwykłe pluszowe ZOO i s-ka. Świetna zabawa i nauka!

Koszulki Smithsonian od The Mountain – z miłości do nauki 0
Koszulki Smithsonian od The Mountain – z miłości do nauki

Nie miałeś okazji śledzić startu wahadłowca Columbia, a profesjonalny teleskop wciąż pozostaje poza zasięgiem twoich możliwości finansowych? W liceum marzył ci się T-shirt ze Skłodowską, ale reszta klasy stwierdziłaby, że tylko cieniasy mają na koszulkach noblistów, a nie zespoły metalowe? Dziś nikogo już nie dziwią T-shirty z naukowcami czy wzorami matematycznymi. A gdyby dodatkowo mieć na sobie cały wszechświat? To możliwe, jeśli tylko wpuścisz do swojej szafy serię Smithsonian!

Jedyne takie miejsce na świecie

Przeciętny mieszkaniec Waszyngtonu potrzebowałby prawdopodobnie całego życia, żeby dokładnie zwiedzić każdy kąt i obejrzeć każdy z eksponatów w muzeum Smithsonian. Niezależnie bowiem od tego, czy interesujesz się sztuką azjatycką, historią Indian czy astronomią – Smithsonian to miejsce, gdzie na każdym kroku czuć intrygujący puls nauki.

Twój konik to filatelistyka? Piszesz magisterkę o artystach afroamerykańskich? A może z czystej ciekawości chciałbyś podejrzeć konserwatorów sztuki podczas pracy? Obojętne, która z powyższych opcji jest ci najbliższa, Smithsonian otwiera szerokie możliwości bliższego zetknięcia się z niezwykłościami tego świata.

Instytut Smithsonian

Nie musisz jednak być wkręconym w naukę studentem czy koneserem sztuki – Smithsonian ma w swoich zbiorach eksponaty, które zaciekawią każdego. Bo kto nie chciałby na własne oczy zobaczyć, jak wyglądał ENIAC – jeden z pierwszych komputerów na świecie, czy chociażby spędzić czasu w wielkim, pięknym ogrodzie, w którym przy okazji znajdują się rzeźby największych artystów w historii?

Oprócz części muzealnych, w Smithsonian znajduje się także ogród zoologiczny. Smaczku dodaje fakt, że to właśnie w tym ZOO mieszkał za życia Ham – szympans, który był uczestnikiem lotu kosmicznego Mercury-Redstone 2.

Instytut Smithsonian ogród

W nauce ci będzie do twarzy

Instytut Smithsonian kryje w sobie moc inspiracji – od sztuki, poprzez historię, nowe technologie, biologię, po astrofizykę. By złożyć hołd nauce, tętniącej w tym niezwykłym miejscu, będącym największym na świecie tego typu kompleksem muzealnym, słynna marka odzieżowa The Mountain zaprojektowała serię wyjątkowych T-shirtów Smithsonian.

Przez każdy najdrobniejszy eksponat muzealny (a jest ich ponad 142 miliony!) przebija się pasja naukowców – najprawdopodobniej ta, która pcha dzisiaj zoologów do noszenia koszulek z lemurami, a fanom lotnictwa proponuje koszulki ze słynnym Blackbirdem. Te same gwiazdy i galaktyki, które astronomowie oglądają w Obserwatorium Astronomicznym w Instytucie Smithsonian, możesz nosić na koszulce z serii zainspirowanej nauką. Jeśli interesuje cię świat zwierząt, wybierz koszulkę, która będzie nawiązywać także do twojego charakteru. Czujesz w sobie moc lwa, zwinność geparda, a może masz urok wydry? Wyraź to T-shirtem z odpowiednio dobraną grafiką!

Zebra kontra helikopter

Seria Smithsonian to nie koszulki z wizerunkiem jakiegoś zwierzaka ani któregoś z amerykańskich samolotów. Smithsonian to propozycja dla tych, którzy chcą dokładnie wiedzieć, jak wygląda słynny Huey, jakie kolory ma Grumman F6F Hellcat i jaka jest różnica między gorylem górskim a gorylem nizinnym.

Koszulki Smithsonian pasują do wielu stylizacji, nawet tych bardziej oficjalnych. T-shirt z nadrukiem gwiazd lub startem wahadłowca Columbia będzie idealny zarówno na wieczornego grilla na tarasie, jak i na wystąpienie podczas konferencji. Koszulka z Blackbirdem to nie tylko propozycja na piwo z kumplami – to także zagadkowy kształt maszyny, który przyciągnie wzrok podczas imprezy w klubie czy na wspólnym wypadzie w góry.

Smithsonian nie tylko uczy, ale także nurtuje – możesz być pewny, że mając na sobie koszulkę z wizerunkiem jeżozwierza na poważnym wernisażu malarskim, wzbudzisz powszechne zaciekawienie, od którego dzieli już tylko jeden krok do interesującej rozmowy.

PS Kręci cię nauka? To podaj dalej – podziel się z przyjaciółmi na FB :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl